Dernek üyemiz Sayın Ali İbrahim KÖKEN’ nin 8. Dönem Dernek Başkanı Plaketini taktim etmek için Dernek Başkanı Sayın Ersoy KOCAMANOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Sevda LALE ile ofisini ziyaret ettik.


Dernek üyemiz Sayın Mehmet Ali NERGİZ’ i Dernek üyeliğinin 15. Yılı ve 9. Dönem Dernek Başkanı Plaketlerini taktim etmek için  Dernek Başkanı Sayın Ersoy KOCAMANOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özlem Özer SARMIŞ ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Sevda LALE ile ofisini ziyaret ettik.

06.12.2019 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısına TÜSAF Başkanı Sayın Murat BÜYÜKÇELEBİ ve OTOMOL yetkilileri katılmıştır, katılım sonrası TÜSAF İl Delegasyonu, İzmir İl Delegasyonu ve İZTO Sigortacılık Meslek Komitesi ile birlikte sektörel konular istişare edilmiştir.

Balçova Ahmet Hakkı Balcıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın, Ahmet KAYA, Koordinatör Müdür Yardımcısı Sayın Kadri İZDAL, Sigortacılık bölümü öğretmenleri, Sayın, Hasibe GÖKALP ve Sayın, Esin ESEL talepleri üzerine Dernek Başkanı Sayın, Ersoy KOCAMANOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın, Yenal CENGİZ katılım sağlayarak Derneğimiz ile protokol hazırlanması için görüş alışverişinde bulunuldu.


Ege Sigorta Acenteleri Derneğinin 30. yılıında 02/03 Kasım.2019 tarihinde Amara Sealight Elite Hotel‘ de sizinde desteğiniz ile düzenlediğimiz, “ Bilgilendirme Yönetmeliği, Kvkk ve Fatura Güvence Sigortası ” konulu toplantımız sektör ve paydaşlarının katılımı ile gerçekleştirdik.

27 Eylül 2019 tarihinde düzenlediğimiz sektörümüz için çok önemli olan ” Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Bilgilendirme Yönetmeliği ” konularının işlendiği toplantımıza Sigorta Şirketleri Ege Bölge Müdürleri, İzmir İl Delegasyonu, Hukukçularımız, Eksperlerimiz ve Dernek Yönetimi katılmış olup, toplantımız meslek ve sektör adına çok verimli geçtiği bilgisi katılımcılar tarafından beyan edilmiştir.

İZTO Meslek Komitesi Üyeleri, Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri ve İzmir İl Delegasyonu olarak 21-22 Ağustos 2019 tarihinde Ankara da düzenlenen TOBB Sigorta Acenteleri Kurultayına ilimizi temsilen katılım sağlamıştır.

Allianz Sigorta Ege Bölge Müdürümüz Sayın Murat COŞKUN beyi ziyaret ederek mesleki sorunlar ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunduk.


Balçova Ahmet Hakkı Balcıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Nurettin ALINCA Sigortacılık bölümü hocaları Sayın Hasibe GÖKALP, Sayın Esin ESEL talepleri üzerine bölüm öğrencilerine alan tanıtımı için Dernek Başkanı Sayın Ersoy KOCAMANOĞLU katılım sağlayarak sunum yapmıştır.

Anemon Fuar Otel’ de Sigortacılık kapsamında iftar yemeği düzenlenmiş olup yemeğe İZTO Meclis başkanı Sayın Selami ÖZPOYRAZ, İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mehmet Şahin ÇAKAN, 48. Meslek Komitesi, Sigorta Bölge Müdürleri ve Acente dostlarımız ile iftar yemeği düzenlendi.

İzmir Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Sayın Selime ÖZKAN Sigortacılık bölümü hocaları Sayın Miray CAN ,Sayın Özge ERGÖR talepleri üzerine  bölüm öğrencilerine alan tanıtımı  için dernek  başkanı Sayın Ersoy KOCAMANOĞLU  ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özlem Özer SARMIŞ katılım sağlayarak sunumlarını yapmışlardır.

Güneş Sigorta Ege Bölge Müdürümüz Sayın Cumhur KÖSE beyi ziyaret ederek mesleki sorunlar ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunduk.

Ray Sigorta Ege Bölge Müdürümüz Sayın İsmet SARIGÖZ beyi ziyaret ederek mesleki sorunlar ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunduk.


Sigorta Bölge müdürlerimiz ve çalışanları, acente dostlarımız ve çalışanları ile geleneksel  bir etkinlik olan Bowling turnuvamız yapılmıştır.

Ak Sigorta Ege Bölge Müdürümüz Sayın Ali KURU beyi ziyaret ederek mesleki sorunlar ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunduk.


TÜSAF ve Derneğimiz arasında yapılan mutabakat ile İzmir – Hilton’ da Quick Sigorta sponsorluğunda Kefalet Sigortası vr Findeks hakkında bölgesel acente bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

Generali Sigorta Bölge Müdürü Sayın Süleyman UÇAN Dernek Başkanımız Sayın Ersoy KOCAMANOĞLU’ nu ziyaret ederek sektör hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur


İZTO Meslek komitesi ile sigortacılık haftası kutlamaları konusunda fikir alışverişinde bulunulup ğrogram yapıldı.

Neova Sigorta Ege Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet ÖZDEMİR beyi ziyaret ederek mesleki sorunlar ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunduk.


Ankara Sigorta Ege Bölge Müdürümüz Sayın Salih ALTIN beyi ziyaret ederek mesleki sorunlar ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunduk.

Gulf Sigorta Ege Bölge Müdürümüz Sayın Müyesser ÇEVİK KORKMAZ Hanımı ziyaret ederek mesleki sorunlar ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunduk.


Anadolu Sigorta Ege Bölge Müdürümüz Sayın Atila ERTEKİN beyi ziyaret ederek mesleki sorunlar ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunduk.

Yönetim Kurulu toplantısını Menderes, Gümüldür, Özdere acenteleri ile Mendereste yapmış olup, mesleki sorunlarımız ve çözümleri noktasında fikir alışverişinde bulunduk.